כמה עולה מטבח חדש?

אכן שאלת השאלות. אנדים רבים שבאים אלינו בבקה להצעת מחיר למטבח חדש, ישר שואלים, כמה זה עולה? מה המחיר של מטבח?

אז זהו, שטווח המחירים הוא כל כך רחב, שאי אפשר לענות על שאלה כזאת במספר, או אפילו בכמה מספרים.

מחיר המטבח מושפע מדברים רבים כל כך ואלה הם רק חלק מהם –

  • מותג – קנייה ממותג היא תמיד יקרה יותר. המותג מרשה לעצמו ובצדק, לקחת פרמיה של כסף על השם שטרח ובנה לעצמו. בחירה במטבח ממותג היא אמירה ועבור חלק מהאנשים, אפילו הכרחית לתחושה שלהם ולאווירה שהם רוצים להעביר בבית שלהם
  • חומר – מטבחים שמשולבים בהם חומרים יקרים, יושפעו במחירם כמובן. הבחירה בעץ איכותי, בשיש בוטיקי ובאלמנטים שעשויים מחומרים יקרים, תסתכם לשורת הסיכום של עלות המטבח
  • עיצוב ייחודי- כשמדובר במטבחי מעצבים, בעיקר כשמדובר במעצבים ידועים שכבר רכשו וותק, ניסיון ומוניטין בתחום, מעבר לעלות החומר והעבודה, מתווספת לחישוב הסופי גם שווי העיצוב המיוחד עצמו. גם כי המטבח הוא ייחודי ושונה ממטבחים גנריים וגם כי הושקעה כאן יצירתיות, שגם לה יש מחיר.

המטבח המותאם – לתקציב שלכם

עם קבלת ההחלטה להחליף את המטבח, או לבנות מטבח חדש לגמרי בנכס שלנו, בבית שלנו, הדבר הראשון שצריכים להחליט עליו הוא התקציב.

לא פשוט לקבל את ההחלטה הזאת, בחיפוש פשוט בגוגל של – מטבחים מחירים, נקבל אלפי תוצאות חיפוש שישאירו אותנו מבולבלים עוד יותר משהיינו.

 

אז מה עושים? איך בונים תקציב למטבח?

מתייעצים – קודם כל מתייעצים עם חברים קרובים ובני משפחה שאנחנו יודעים שעברו את התהליך הזה כבר, אין כמו ניסיון של אחרים, כאלה שאנחנו סומכים עליהם. כדי לקבל החלטה מושכלת ונכונה וטיפים חשובים, שילוו אותנו לאורך כל הדרך בפרויקט המטבח שלנו.

חוקרים – קוראים באתרים מקצועיים בתחום, ישנם בלוגים רבים שמדברים על התחום ועל הנושא, נוכל לקרוא את חוות דעתם של מומחים רבים ולקחת מכל אחד, מה שנשמע לנו נכון ומתאים לנו.

מבקשים הצעות מחיר – החלטנו כבר על 2-3 ספקים אפשריים לבניית המטבח שלנו, נבקש הצעות מחיר מפורטות, הכוללות את כל סעיפים העבודה וכשנקבל אותן, נתחיל בהשוואות וכך נוכל לקבל החלטה נכונה תקציבית ואישית.